ChatGPT Pazarlama İçin: Pazarlama Stratejinizi Artırmak İçin Yapay Zeka Kullanın

resim5.png

Hızla değişen iş dünyasında, başarı için kazanan bir stratejiye sahip olmak önemlidir ve pazarlama alanında yapay zeka bu stratejinin önemli bir parçası haline gelmektedir. McKinsey 2022 Yapay Zeka Raporu'na göre, şirketlerin kullandığı yapay zeka yeteneklerinin sayısı sadece dört yılda ikiye katlandı.

Ve şimdi, generatif YZ'de öncü olan ChatGPT ile, daha fazla işletme bu yenilikçi teknolojiden faydalanmanın yollarını arıyor olması şaşırtıcı değil. Kuruluşların pazarlama stratejilerinde ChatGPT ve ChatSonic gibi araçları kullanarak öncü kalmaları ve teknolojinin verimliliğini artırmalarının zamanı geldi.

Pazarlama stratejisti veya karar verici olarak, sektördeki en son teknolojileri ve trendleri takip etmek önemlidir. ChatGPT'yi pazarlama için nasıl kullanacağınızı öğrenerek sınırlamalarını aşarsanız, işletmeniz için başarıya yönlendiren kazanan bir pazarlama stratejisi oluşturma yolunda ilerleyeceksiniz.

ChatGPT nedir?

Kayalık altında yaşamıyorsanız, ChatGPT'yi zaten biliyorsunuz demektir. Bilmiyorsanız, tanıtmama izin verin - OpenAI tarafından oluşturulan ChatGPT, pazarlama dünyasını kasıp kavuran en gelişmiş metin oluşturma aracıdır.

Dil konusunda derin bir anlayışa sahip olması ve büyük miktarda veriyi işleyebilme yeteneği ile, Chat GPT bir pazarlama kampanyası oluşturabilir, araştırma yapabilir, veri analizi yapabilir ve içerik yazabilir. Adeta Ironman'in Jarvis'ini kullanıyormuşsun gibi.

ChatGPT'in en iyi kullanım örneklerine göz atın.

Bu makalenin sonunda, Chat GPT'nin sonsuz potansiyelini ve dijital pazarlama için nasıl kullanılacağını net bir şekilde anlayacaksınız. Öyleyse, bir koltuk alın ve emniyet kemerinizi takın!

ChatGPT Nasıl Kullanılır?

ChatGPT ile başlamak şanslı bir şekilde son derece kolaydır. Yapmanız gereken tek şey bir ipucu sağlamak ve size yanıt üretecektir.

Eğer ChatGPT ile deneyiminizi en üst düzeye çıkarmak ve ChatGPT nasıl kullanılır öğrenmek istiyorsanız, daha detaylı ve özgün ipuçları sağlamalısınız ki bu daha doğru ve faydalı cevaplar elde edilmesine yol açabilir.

"İçerik fikirleri verin" yerine, var olan ürünlerine bir AI çözümü entegre etmeye ilgi duyan 18-24 yaş arasındaki girişimcilere yönelik bir AI başlangıcına sahip ABD'li hedef kitle için içerik fikirleri verin" diye sormayı deneyin.

resim3.png

ChatGPT önerileri nasıl yazılacağını mükemmel bir şekilde öğrendiğinizde pazarlama kampanyalarınız daha etkili olacaktır. Yaratıcı olun; takılırsanız her zaman bu ChatGPT önerileri veya bir ilham kaynağı olarak en iyi ChatGPT örnekleri'ne başvurabilirsiniz.

Bununla birlikte, Chat GPT'nin de sınırlamaları var. Sonraki bölümde, bilinçli bir karar verebilmeniz için Chat GPT sınırlamalarını keşfedeceğiz.

ChatGPT Sınırları

ChatGPT, son derece sofistike bir dil modelidir. Ancak diğer teknolojiler gibi bazı sınırlamaları vardır. Bunları anlamak, ChatGPT'den ne bekleyeceğinize ve ne zaman kullanmanız gerektiğine dair daha iyi bir fikir sahibi olmanız için önemlidir.

 • Güncel Olmayan Veriler: ChatGPT'nin önemli bir kısıtı, 2021 verilerine kadar eğitilmiş olmasıdır. Eğer yakın zamanda oluşmuş bir şey arıyorsanız, ChatGPT doğru bilgi sağlayamayabilir.
 • AI Sanatı Yok: ChatGPT metin tabanlı bir araçtır ve AI sanatı oluşturamaz. Görseller veya tasarımlar oluşturabilen bir araç arıyorsanız başka yerlere bakmanız gerekebilir.
 • Sesli Komut Yok: ChatGPT metin tabanlı bir araçtır ve sesli komutları kabul edemez. Bazı kullanıcılar yazmak yerine sesli komutları kullanmayı tercih ettikleri için bu bir sınırlama olabilir.
 • Uygulama veya Eklenti Yok: ChatGPT'ye özel bir uygulama yoktur, bu nedenle sadece OpenAI web sitesi üzerinden kullanılabilir. Bazı kullanıcılar için mobil uygulama kullanmayı tercih ettikleri için bu çok hoş olmayabilir.

OpenAI her ne kadar bir chrome eklentisi başlatmamış olsa da, işleri kolaylaştırmak için yeterli sayıda chatGPT chrome eklentisi bulunmaktadır.

ChatGPT, içerik oluşturmak için mükemmel bir araç olsa da, bu sınırlamalar ilgilenen insanları uzak tutabilir.

Daha güçlü bir araç arıyorsanız, pazarlamacılar için ChatGPT alternatifi ChatSonic'i düşünün. Bakalım, değil mi?

İçerik Oluşturma için ChatGPT Alternatifi - ChatSonic

ChatGPT, pazarlama dünyası için güvenilir bir Honda Civic gibidir - hoş, ama kim gerçekten bunu istiyor? Ancak ChatGPT alternatifleri, özellikle ChatSonic, içerik oluşturmanızı yeni zirvelere taşıyan yüksek performanslı bir Ferrari gibi.

En güncel veriler, sesli komutlar ve ileri düzey GPT3 teknolojisi üzerine kurulu olan ChatSonic, ChatGPT'yi tozlu raflarda bırakan gerçek zamanlı cevaplar ve görüşler sunar.

 • Hız ve Doğruluk: ChatSonic, yanıt süresi ve rakipsiz doğruluğuyla pazarlama süper-kahramanı gibidir. Google arama ile entegrasyonu sayesinde, ChatSonic size en güncel gerçek zamanlı verileri sunar ve ilgi çekici ve ilgili içerikler oluşturmanıza olanak tanır. Finanstan pazarlamaya kadar her şey için kullanışlı ve kolay hale getirir.
 • Konuşmalarınızı canlandırın: Tek bir tıklama ile, ChatSonic'in Stable Diffusion ve DALL-E modelleri ile entegrasyonu sayesinde kelime ve cümlelerinizi unutulmaz bir şekilde AI sanatına dönüştürebilirsiniz.
 • Ses kontrollü kolaylık: Manuel girişlerden vazgeçin ve ChatSonic'in ses kontrollü kolaylığına katılın. Google Assistant veya Siri gibi ses komutlarıyla sorularınızı sorun ve gerçek zamanlı doğru cevaplar alın.
 • İçerik oluşturmanızı hızlandırın: SEMrush'tan Copyscape'e, ChatSonic işletmeniz için kompleks iş akışlarını ve içerik yönetimini optimize etmek için birden fazla aracı entegre etmiştir.
 • Esneklik: ChatSonic, platforma özel uygulaması aracılığıyla erişim esnekliği ve kolaylığı sunar. ChatSonic'i mevcut iş akışınıza entegre etmek isteyenler için, API entegrasyonu da sağlar.

Fakat ChatSonic tam olarak nasıl kullanılır ve pazarlama çabalarınızı nasıl artırabilir? Bir sonraki bölüm, ChatGPT ve ChatSonic'in gerçek dünya örneklerine dalacak ve sonuçlar elde etmek ve pazarlama stratejinizi ileriye taşımak için nasıl kullanılabileceğini ele alacaktır.

Pazarlamacılar için En İyi ChatGPT Kullanım Durumları

Marketer olarak, işiniz için sonuçlar elde etmek için sürekli yeni ve yenilikçi yollar arıyorsunuz. Neden olmasın? Bugünün hızlı tempolu dünyasında, tüketiciler kişiselleştirilmiş ve sorunsuz bir deneyim bekliyor, bu sadece yapay zeka gibi ileri teknolojiler aracılığıyla sağlanabilir.

İşletmeler için ChatGPT'nin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin ve e-ticaret için ChatGPT hakkında bilgi edinin.

Bu noktada, ChatGPT ve ChatSonic pazarlama çabalarınızı hızlandırmak için size yardımcı olmakta.

Pazarlama Kampanyaları — Yapay Zeka ile hikayeler oluşturmanın sanatı

Pazarlama kampanyaları, izleyicilerinizle bağ kurmak için bir hikaye anlatmaktan ibarettir. Yapay zeka sayesinde kampanyalarınızı yeni bir düzeye taşıyabilir ve unutulmaz izler bırakan büyüleyici hikayeler yaratabilirsiniz.

 • Araştırma: Herhangi bir başarılı pazarlama kampanyası oluşturmanın ilk adımı, hedef kitlenizi anlamaktır. ChatGPT ile hedef kitlenizi kolayca araştırabilir ve analiz edebilirsiniz. ChatSonic ile gerçek zamanlı veri kullanarak acı noktalarını, tercihleri ve davranışlarını daha iyi anlayın ve harekete geçin.

ChatGPT alternatifleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve nasıl işleminizi hızlandırabileceklerini öğrenin.

İşte kullandığım bir örnek: "Ben Cypher Finance'te Pazarlama Müdürüyüm, para yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir finans teknolojileri şirketiyiz. Müşteri portföyümüzü genişletmek için reklam kampanyaları planlıyorum ancak hedef kitlemiz konusunda emin değilim. 20'li yaşlarında genç yetişkinlere ulaşmayı düşünüyoruz. Mevcut verilere dayanarak ideal müşteri profili (IMP) ve demografik özelliklerini bulun."

Ve işte sonuç.

 • Plan: Hedef kitlenizin sağlam bir anlayışına sahip olduktan sonra kampanyanızı planlamak için zamanı geldi. Pazarlama stratejisi oluşturmak için Chat GPT'yi kullanın, kampanya yürütmenizi ayrıntılı bir takvimle planlayın, kampanyanızın iyi yapılandırılmış ve kolay bir şekilde yürütülebilir olduğundan emin olun.
 • Zamanlama: ChatSonic'ten elde ettiğiniz verilerle kampanyalarınızı kolayca planlayabilir ve zamanlatabilirsiniz. İçerik takvimleri oluşturmadan sosyal medya gönderilerini zamanlamaya kadar ChatSonic sizin için her şeyi düşünmüş.
 • Yapay Zeka Sanatı: Ve pazarlama kampanyanızın üzerine çilek gibi bir de AI Sanatı koyduğumuzu unutmayalım. ChatSonic, hikayenizi canlandırmak ve pazarlama kampanyalarınızın öne çıkmasını sağlamak için etkileyici görseller oluşturabilir. ChatGPT AI sanat üreteci nasıl kullanılır?

Bu, ChatGPT'yi kullanarak benzersiz bir pazarlama stratejisi oluşturma sürecinde mükemmel bir ortak gibi görünüyor. Markanızı öne çıkaracak, hedef kitlenizi etkileyecek ve sonuçları yönlendirecek bir pazarlama stratejisi için ChatGPT pazarlama uyaranlarına göz atın.

Pazarlama Metrikleri — Önemli sayılarla başarıyı ölçmek

Pazarlama konusu olduğunda, sayılar yalan söylemez. Ancak seçilebilecek o kadar çok metrik var ki, hangilerinin en önemli olduğunu belirlemek çok fazla olabilir. İşte burada yapay zeka devreye giriyor.

Pazarlama çabalarınızın başarısını analiz ederek size en fazla getiriyi sağlayacak verileri sunarak size yardımcı olabilir.

 • Yatırım Getirisi (ROI): ChatSonic, pazarlama verilerinizi analiz ederek hangi stratejilerin işe yaradığını ve hangilerinin yaramadığını net bir şekilde görmenizi sağlayarak ROI'nizi takip etmenize yardımcı olabilir.
 • Müşteri Edinme Maliyeti (CAC): ChatSonic, pazarlama verilerinizi analiz ederek yeni müşteriler edinmek için ne kadar harcadığınızı net bir şekilde göstererek CAC'nizi takip etmenize ve pazarlama çabalarınızı optimize etmenize yardımcı olabilir.
 • Müşteri Yaşam Boyu Değeri (CLV): ChatSonic, pazarlama verilerinizi analiz ederek müşteri ilişkilerinizin değerini ve en değerli müşterilere odaklanarak CLV'nizi takip etmenize yardımcı olabilir.

Matematik ChatGPT için değilmiş diyen birisi olunca ben denedim. Prompt olarak "Instagram reklamlarında 10.000 $ harcadığımı varsayalım. 30 günde toplamda 5.000 izlenim oluşturuldu ve CTR %5'ti. Dönüşüm oranı %1, satışlarımdan 15.000 $'dan fazla kazandım. Bana ROI, CAC ve CLV'nin net bir resmini ver."

resim1.png

Ardından ChatSonic'e 2023 endüstri verileriyle karşılaştırmasını istedim ve cevaplar burada. Ve daha etkilenemezdim.

En güçlü yapay zeka aracı yanınızda olduğunda, pazarlama başarınızı güvenle ölçebilir ve sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak veri odaklı kararlar alabilirsiniz. İşte takip edebileceğiniz pazarlama ölçümleri için ChatGPT ipuçları:

Reklam Kampanyaları — Sonuçlar Üretmenin Sihirli Sırrı

Reklam kampanyaları, pazarlama stratejisinin başarısında belirleyici bir faktör olabilir, ancak yapay zeka ile birlikte onları bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Başarılı bir reklam kampanyasının temel unsurlarını ve ChatSonic'in hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedelim.

 • Kopya: Reklam kopyanız yemek gibidir, ancak mesajlaşma ve ton, hedef kitlenizle rezonans sağlayacak yemek malzemeleridir. ChatSonic, hedef kitlenizin acı noktalarını ele alan insansı bir kopya oluşturur.
 • Strateji: ChatSonic, geniş veri miktarlarını işleyerek, rekabetten öne çıkmanızı ve kazanan stratejiler uygulamanız için gereken içgörüleri verir.
 • Araştırma: Reklam kampanyalarının başarısı kapsamlı araştırmayla başlar ve ChatSonic; hedef kitlenizi, rekabetçilerinizi ve endüstri trendlerini araştırarak zaman ve çaba tasarrufu sağlar.
 • Rekabetçiler: ChatSonic ile rekabetçilerinizin reklam kampanyalarını ve stratejilerini araştırarak önde kalın.
 • Yapay Zeka Sanatı: Görseller, hedef kitlenizin dikkatini çekmede önemlidir. ChatSonic'in Yapay Zeka Sanatı özellikleri, mesajlaşma ve markalama stratejinizle uyumlu etkili görseller yaratır.

ChatSonic ile görsel açıdan çekici ve sonuç odaklı reklam kampanyaları hazırlayabilirsiniz. Bağlantıya geçen kopyalardan rekabetten önde kalmaya kadar, ChatSonic reklam kampanyası başarısının sırrıdır.

Yemekler hakkında konuşurken, lezzetli bir öneri deneyelim. ChatGPT'ye şöyle sordum: "ABD'de bir Pizza başlatıyorum diyelim. Piyasa verilerini kullanarak en yakın rakiplerimi bulun ve onları yenmek için bir Pazarlama Stratejisi verin."

Bu kesinlikle seni paraya koşturuyor.

resim1.png

Ve bu rakiplerinizin para peşinde koşmasına neden olur.

İçerik Pazarlama - Kitlenizin kalplerini ve zihinlerini açmanın anahtarı

Pazarlamacı olarak, üstün kaliteli içeriğin önemini anlıyorsunuz. Ancak, giderek artan rekabet ortamında içeriğinizin öne çıkmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Pazarlama otomasyonu için Chat GPT ve daha da ileri seviyede ChatSonic gibi yapay zeka araçları devreye giriyor.

Yeteneklerine daha yakından bir bakış:

 • İçerik araştırması: Kitlelerin ihtiyaçlarını, sorunlarını ve ilgi alanlarını anlamakla başlayarak işe koyulun. ChatSonic'i kullanarak, onlar için uyumlu bir içerik oluşturmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir araştırma yapın.
 • SEO: Hedef kitle bilgilerinizle donanmış olarak, doğru anahtar kelimeyi filtreleyerek, rakip analizi ve iyileştirme önerileriyle içeriğinizi arama motorları için optimize edin. Doğru sonuçlar almak için ChatGPT ipuçlarını SEO için kullanın.
 • İçerik taslağı: Toplanan bilgileri kullanarak, kitlelerin ilgisini çeken ve mesajınızı etkili bir şekilde ileten bir içerik taslağı oluşturun.

Adımları birleştirerek, hedef kitlenizi bilgilendiren, eğiten ve etkileyen içerikler oluşturun ve bu sayede onları tekrar tekrar sitenize yönlendirin.

Limitlerini test etmek için, şunu belirledim: "Paypal kendi ödeme ağını piyasaya sürüyor diyelim. Mastercard ve Visa'yı yenecek sağlam bir içerik pazarlama stratejisi oluşturun ve Google'da 1. sıraya çıkın."

Vaadedildiği gibi sonuç sağlamdır.

resim1.png

Ürün Pazarlama - Ürününüzü satmanın bilimi

Bir ürünü pazarlamak hem sanat hem de bilimdir. Kalabalık bir piyasada öne çıkmak, hedef kitlenizi ve ihtiyaçlarını anlamak için yaratıcı ve bilgili olmanız gerekir. İşte yapay zeka, ürün pazarlamayı bir adım ileriye taşımanıza yardımcı olabilir.

 • ICP ve Hedef Kitle: ChatSonic'i kullanarak, hedef kitlelerinizin acı noktalarını, tercihlerini ve davranışlarını toplayarak, ihtiyaçlarınızı ele alan bir pazarlama stratejisi oluşturmanıza yardımcı olacak veri ve bilgiler toplayın.
 • Mesajlaşma: Hedef kitleleri anladıktan sonra, yapay zeka'nın yardımıyla onlara hitap eden özgün mesajlar oluşturun ve rakiplerinizden ayrışın.
 • Vaka Çalışması: Ürün pazarlamasında vaka çalışmaları, ürününüzün diğer işletmelere veya bireylere nasıl yardımcı olduğu konusunda gerçek dünya örnekleri sunarak güçlü bir araçtır. Gerçek dünya örnekleri kullanarak ürününüzün etkisini vaka çalışmalarıyla gösterin ve yapay zeka, ana avantajları ve faydaları belirleyerek satışları arttırsın.

Günün sonunda, ürün pazarlaması iş başarısının önemli bir yönüdür. Yapay zeka gücünden faydalanarak, rakipleri yenme ve ürününüzü göklere taşıma stratejileri oluşturun.

Burada AI'nın yardımcı olup olamayacağını test etmek için eski Paypal örneğini daha fazla parametre ile tekrar denedim: "Paypal'in kendi Ödeme Ağı'nı başlatıyor olmasını varsayalım. MasterCard ve Visa'yı yenmek ve Google'da 1. sıraya yerleşmek için sağlam bir ürün pazarlama stratejisi oluşturun. Yukarıdaki ürün için mevcut verilerle ICP'yi bulun ve hangi tür mesajların müşterileri çekeceğine karar verin."

Ve işte cevap.

resim4.png

Ve ayrıca ICP ve Mesajlaşma ile ilgili de ortaya çıktı.

resim6.png

E-posta Pazarlama - Müşterilerinizle ilişki kurmanın sanatı

Email pazarlaması, bir sanat eseri oluşturmak gibidir. Bir sanatçının vizyonunu hayata geçirmek için renkleri ve teknikleri harmanlaması gibi, e-posta pazarlamacıları da müşteri ilişkileri oluşturmak için kelime, tasarım ve strateji kullanırlar.

Chat GPT'yi pazarlama otomasyonunda kullanmak inanılmaz derecede iyi olabilir, ancak ChatSonic, e-posta pazarlamacılarına hedef kitleleriyle rezonans sağlayan etkili kampanyalar oluşturmalarına yardımcı olarak daha da iyi hale getirebilir.

 • E-posta Dizileri (Tanıtım, Muhafaza): AI tarafından oluşturulan kişiselleştirilmiş e-posta dizileri ile müşterileri tanıtmak ve müşterileri muhafaza etmek kolay olabilir. Her e-postayı yeni müşterileri karşılamak, ürününüz hakkında bilgilendirmek ve değerli içerik sunarak ilişkiyi sürdürmek için uyarlayabilir.

ChatGPT'ye yeni kaydolan kullanıcılar için bir e-posta yazmasını istedim ve oldukça güzel oldu.

resim2.png

Ve ChatSonic'ten daha fazla gerçek zamanlı veri kullanarak daha iyi hale getirmelerini istedim. Hangisinin daha iyi olduğunu söyler misiniz?

 • E-posta Bültenleri: Yapay zeka, e-posta bültenlerinizi kişiselleştirilmiş içeriklerle zenginleştirerek abonelerinizi bilgilendirebilir ve eğlendirebilir, markanızla ilgili ilgilerini canlı tutabilir.
 • Soğuk E-mailler: Yapay zeka, kişiselleştirilmiş ve ilgili dokunuşuyla soğuk e-mailleri yeni müşterilerle sıcak tanışıklıklara dönüştürebilir, bu da alıcılığın artmasını daha olası kılar.
 • Misafir Yazı Önerileri: Misafir bir yazı için öneri yazmak zor gibi görünebilir, ancak yapay zeka'nın yardımıyla, en iyi 5 ChatGPT alternatifine göz atarak daha hızlı ve daha iyi yapabilir, bu sayede byline almanız için doğru bir fırsat yaratabilirsiniz.

Yapay zeka gücünden yararlanarak, e-posta pazarlamacıları ilişkiler kuracak, sonuçlar elde edecek ve olağanüstü performans sağlayacak harika kampanyalar oluşturabilirler.

ChatGPT'yi e-posta pazarlaması için nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin ve bundan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, ChatGPT'nin e-posta pazarlaması için teşviklerine göz atın.

Sosyal Medya Pazarlaması - Etkileşimin gücü

Sosyal medya, modern bir pazarlama stratejisinin anahtar parçasıdır; yapay zeka ile tam potansiyelini ortaya çıkarabilirsiniz. Markanızı oluşturmak, satışları artırmak veya izleyicilerinizle etkileşim kurmak isteseniz de, yapay zeka hedeflerinize daha hızlı ve daha verimli bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 • Plan: Kazanan bir sosyal medya stratejisi bir planla başlar. ChatSonic, kitlenizi araştırır, en iyi gönderi saatlerini belirler ve hedeflerinizle uyumlu bir içerik takvimi hazırlar. Instagram'daki milyenleri veya Facebook'taki baby boomers'ları hedefleyen ChatSonic, doğru kişilere doğru zamanda ulaşır.

Üstteki Pizza başlatıcısını hatırlıyor musunuz? ChatSonic'ten SMM Stratejisi ve nerede iyi bir zaman yayınlanacağını sordum.

 • Başlıklar: Başlıklar sosyal medya paylaşımlarının belkemiğidir ve yapay zekâ destekli ChatSonic, etkileşimi artıran başlıklar oluşturur. Mizahi Twitter tweetleri veya düşündürücü LinkedIn gönderileri için başlıklarınızı her platforma özelleştirin.
 • Video senaryoları: Videolar, sosyal medya etkileşiminin geleceğidir ve ChatSonic, ürün tanıtımı, şirket tanıtımı veya sahne arkası görünümleri olsun, her türlü video senaryosunu oluşturur. ChatSonic, sosyal medya başarısı için optimize edilmiş video senaryoları yazarak etkileşim sağlar.
 • Resimler: Resimler, sosyal medyada hikâyenizi anlatmak için güçlü bir araçtır. Ve yapay zeka desteğiyle ChatSonic, sizi çekici ve sonuç odaklı hale getirmenin yanı sıra her platform için optimize edilmiş harika resimler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Sosyal medya pazarlaması, her enstrümanın uyumlu bir şekilde bir araya gelerek güzel bir şaheser oluşturduğu bir senfoni gibi ve ChatSonic bunu çok kolaylaştırıyor.

Copywriting — AI ile büyülü yazılar yazın

Hiç kendinizi, web siteniz için mükemmel başlığı yazmaya çalışırken, boş bir sayfaya bakarken buldunuz mu? Öyleyse kalemi bırakın ve ChatGPT'yi açın, pazarlama metniniz için.

Bu sayede web sitesi kopyası yazmak hiç bu kadar kolay ve etkili olmamıştı. Başlıklardan çağrılarla harekete geçmeye kadar, hedef kitlenizi etkileyen, bilgilendiren ve dönüştüren bir kopya oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 • Başlıklar: Bir başlık, ziyaretçilerin web sitenizde gördüğü ilk şeydir ve diğer deneyimlerinin tonunu belirler. ChatSonic, ziyaretçileri cezbeden ve markanızla uyumlu başlıklar oluşturarak ilgi çekici başlıklar hazırlar.
 • Dönüşüme İşaret Eden CTA'lar: İyi yazılmış bir çağrı-tayfası (CTA), web sitesi ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmede önemlidir. AI, ziyaretçileri satışlara dönüştüren ikna edici ve ilgili CTA'lar yazmada size yardımcı olabilir.
 • Rakipleri Araştırma: Web siteniz için içerik yazmadan önce, sizi benzersiz kılan özellikleri anlamak önemlidir. AI zorlu işi yapar ve benzersiz niteliklerinizi vurgular, böylece dikkat çeken bir içerik yazabilirsiniz.
 • Kitlenin Dikkatini Çeken Bir Site: Sıradan, genel içeriği elveda deyin ve gerçekten markanızı temsil eden ve ziyaretçileri müşterilere dönüştüren bir web sitesine merhaba deyin.

ChatSonic, web sitenizin kopya yazma silahı olarak düşünülebilir. Gerçekten parlayan içerikler oluşturmanıza yardımcı olur.

Ben ChatGPT'ye bir Netflix kopyası için bir web sitesi kopyası yazmasını istedim ve iyi çıktı.

resim7.png

Ve ChatSonic bunu daha da iyi hale getirdi.

İkna Edici Pazarlama - Doğru Seslerle Ortaklık Kurmak

Etkileyici pazarlama, yeni kitlelere ulaşmak ve potansiyel müşterilerle daha derin bağlantılar kurmak isteyen markalar için hayati bir stratejidir. Ancak mevcut etkileyicilerin geniş havuzu ile pazarlamacılar doğru ortaklıkları belirlemek ihtiyacı duyabilirler.

Artık öyle değil. ChatSonic, markaların etkileyici pazarlama potansiyelini açmasına ve markalarını en yüksek seviyelere yükseltmesine olanak tanır.

 • The Perfect Fit: Bir influencer'ı markanızla eşleştirmek, mükemmel bir kıyafet bulmak gibidir. Yapay zeka, marka değerlerinizi paylaşan, aynı kitleyi hedefleyen ve gerçek sonuçlar elde etme yeteneğine sahip influencer'ları bulmanıza yardımcı olsun.
 • Influencer E-postası Gönderme: Başarılı influencer'larla ortaklıkların ilk adımı, bir arabulucuye ulaşmaktır. Ancak, etkili bir e-posta yazmak zor bir iştir. İstenilen influencer'ın dikkatini çeken kişiselleştirilmiş, etkili ve ilgi çekici e-postalar yazan bir araç ne dersiniz?
 • Kampanya Kurulumu - Planlama ve Başlatma: Doğru influencer'ı bulduktan ve ulaştıktan sonra, kampanyanızı planlamaya başlama zamanı geldi. ChatSonic, hedeflerinizi tanımlama, bütçenizi belirleme ve başarılı bir başlangıç için adımların belirlenmesini içeren kapsamlı bir plan oluşturabilir.
 • Kullanılacak Araçlar: Influencer pazarlaması, her boyuttaki bir yaklaşım değildir ve kullandığınız araçlar ortaklığınızın başarısına büyük etki edebilir. Ancak, binlerce araç var? ChatSonic doğru olanları sizin için seçsin.
 • Marka hikayenizi anlatma: Sözleriniz, influencer pazarlamasının tam potansiyelini ortaya çıkarmak için anahtardır. Markanızın hikayesini anlatan ve hedef kitlenizi etkileyen etkili senaryolar oluşturun.

Etkileyici pazarlama markanızın genişlemesi için güçlü bir araçtır ve ChatSonic ile artık çok daha iyi hale geldi.

Sonuç

Günün sonunda, pazarlamacıların işlerinde belirli görevleri akıllıca ve otomatik hale getirmek için kullanabilecekleri ChatSonic ve ChatGPT gibi yapay zeka araçları hayat kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Pazarlama kampanyalarına yardımcı olmaktan pazarlama metrikleri hakkında bilgi sağlamaya kadar her konuda destek sunarak, pazarlama çabalarının verimliliğini ve etkililiğini artırarak inanılmaz sonuçlar getirebilir.

ChatGPT sayesinde pazarlamacılar üst düzey görevlere odaklanarak işletmeleri için daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olabilirler. ChatGPT'nin sınırlamaları olsa da, yapay zeka araçları sürekli evrim geçiriyor ve ChatSonic gibi yeni çözümler içerik oluşturma için alternatif seçenekler sunuyor.